Aktualności: Działania społeczne

Będą kolejne mieszkania

29 listopada 2019

Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zrealizuje następny projekt na os. Lotnisko. 33 jedno- i dwupokojowe lokale o wysokim standardzie powstaną w budynku przy ul. Śniadeckiego 13. Trwa przygotowywanie dokumentacji projektowej. Nowy budynek będzie w pobliżu innej inwestycji – przy ul. Śniadeckiego 17, gdzie już budowane są mieszkania i żłobek.

Projekt budynku przygotowuje Wojciech Dunaj z grupy architektonicznej DOMINO. Firma działa na rynku od prawie 20 lat, oferując całościowe opracowania projektowe. Trwają prace m.in. nad ostatecznym wyglądem nowej inwestycji – będzie spójna z poprzednim budynkiem, który powstaje tuż obok. Przy ul. Śniadeckiego 13 wybudowane zostaną 33 lokale jedno- i dwupokojowe o wysokim standardzie. Planowane rozpoczęcie prac w tym miejscu to 2021 r. Budowa powinna potrwać ok. roku.

Najnowsza inwestycja STBS uzupełni powstającą zabudowę. Przy ul. Śniadeckiego 17 będą 24 mieszkania i żłobek zapewniający opiekę dla 48 dzieci. Najprawdopodobniej nowi lokatorzy wprowadzą się tam pod koniec przyszłego roku. Obie inwestycje realizowane są w spokojnej części os. Lotnisko. Niedaleko jest już istniejące osiedle wraz ze szkołą, boiskiem i placem zabaw. W pobliżu znajdują się też przystanki autobusowe i sklepy.

STBS inwestuje w różnych częściach miasta. Niedawno do użytku oddano lokale w nowym budynku przy ul. Andersa 24. Tam w komfortowych warunkach zamieszkają 23 rodziny. W przyszłym roku planowane jest także rozpoczęcie inwestycji przy ul. Kościuszki. W nowym budynku powstanie 14 mieszkań. Klucze otrzymają osoby o średnich dochodach, które nie mogą sobie pozwolić na zakup własnego lokum, ale nie przysługuje im prawo do mieszkania komunalnego.

Zdjęcie: STBS/archiwum