Aktualności: Sprawy urzędowe

Będą owocowe ulice

31 maja 2022

Nowości na mapie Stargardu. W naszym mieście przybędzie kilka ulic o apetycznie brzmiących nazwach. Pomiędzy Szosą Maszewską a ul. Wiśniową znajdzie się ul. Brzoskwiniowa, ul. Jabłoniowa, ul. Czereśniowa i ul. Morelowa. Decyzję w tej sprawie podjęli radni Rady Miejskiej.

Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego w tym rejonie zostały wydzielone działki pod zabudowę mieszkaniową. W związku z tym pojawiła się konieczność wyznaczenia dróg i nadania im nazw. W pobliżu jest już ul. Wiśniowa, dlatego nowe – owocowe – ulice dobrze ją uzupełniają.

Szosę Maszewską z ul. Wiśniową połączy ul. Brzoskwiniowa. Prostopadle do tej drogi wyznaczone zostały: ul. Czereśniowa, ul. Jabłoniowa i ul. Morelowa. Ich planowy przebieg można zobaczyć na mapie.

W Stargardzie w wielu miejscach nazwy dróg są ze sobą powiązane. Na początku tego roku w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii pojawiły się ulice: Kobaltowa, Miedziana i Niklowa, które dołączyły do ul. Tytanowej i ul. Krzemowej. Z kolei w 2020 r. w okolicy ulic: A. Grotgera, J. Matejki i T. Makowskiego powstała ul. J. Fałata.

Mapa: geoportal.gov