Aktualności: Sprawy urzędowe

Będą świetne wakacje

5 maja 2022

Przerwa po roku szkolnym zbliża się dużymi krokami. Młodzi stargardzianie mają wiele możliwości letniego wypoczynku w mieście. Jedną z najbardziej lubianych form aktywności są półkolonie. Miasto dofinansuje organizację zajęć przez harcerzy z Hufca Stargard i Stowarzyszenie „Potrzebny Dom”. To łącznie ponad 170 000 zł na półkolonie od 2022 r. do 2024 r.

Zajęcia będą odbywały się podczas wakacji. Młodzi ludzie kolejny raz ciekawie spędzą czas z rówieśnikami pod okiem doświadczonych opiekunów. Odwiedzą m.in. Stargardzkie Centrum Nauki FILARY, Muzeum Archeologiczno-Historyczne i Książnicę Stargardzką. Pobawią się na świeżym powietrzu i wezmą udział w zajęciach plastycznych. Jak zwykle w planach są również wycieczki po okolicy.

W Stargardzie w wakacje zawsze dużo się dzieje. Aktywności dla dzieci organizuje także Młodzieżowy Dom Kultury i Stargardzkie Centrum Kultury. Z indywidualnych zajęć można też skorzystać w MAH i w Książnicy. Młodzi ludzie co roku przekonują się, że latem w mieście nie ma nudy. Oferta jest szeroka, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Szczegółowe informacje na temat wszystkich aktywności powinny pojawić się już za kilka tygodni.

Zdjęcie: FB/MDK/archiwum