Aktualności: Sprawy urzędowe

Będzie jaśniej na Warownej

2 lipca 2021

21 ledowych lamp oświetli ul. Warowną. To miejsce chętnie odwiedzane przez wielu stargardzian, korzystających z oferty pobliskich restauracji i odpoczywających w Parku Chrobrego. Nowe latarnie pojawią się na odcinku od ul. B. Chrobrego do ul. Mieszka I. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców.

W ramach inwestycji zdemontowane zostaną istniejące lampy. Wzdłuż całej ul. Warownej pojawią się nowe słupy oświetleniowe z energooszczędnymi oprawami led. To rozwiązanie wykorzystywane w różnych częściach miasta. Takie lampy dają mocne światło, pobierając niewiele prądu. Ledowe latarnie oświetlają już zarówno parki, jak i ulice – w centrum Stargardu, ale też na obrzeżach. Koszt prac na ul. Warownej to prawie 220 000 zł. Wszystko powinno być gotowe w tym roku.

W całym Stargardzie inwestujemy w oświetlenie. Jeszcze w wakacje ma się zacząć montaż kilkudziesięciu nowych latarń przy ul. J. Śniadeckiego, ul. S. Witkiewicza i ul. Sadowej. W trzech lokalizacjach staną w sumie aż 53 słupy. Doświetlamy też kolejne przejścia dla pieszych. Jaśniej i bezpieczniej jest już m.in. na pasach na ul. B. Krzywoustego, os. Lotnisko i w ciągu pieszo-rowerowym w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. Niedługo dodatkowe lampy pojawią się też na przejściach wzdłuż ul. S. Czarnieckiego.

Zdjęcie: UM w Stargardzie