Aktualności: Sprawy urzędowe

Będzie nowa obwodnica

10 lutego 2020

Stargard znalazł się na liście Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020 – 2030. Jesteśmy jedną z zaledwie 9 miejscowości w Zachodniopomorskiem, w której będzie prowadzona ta ważna inwestycja. W efekcie ruch samochodów w mieście stanie się bardziej płynny. Na pewno wzrośnie też bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierowców.

– Ta obwodnica rozwiąże wiele trudności komunikacyjnych, z którymi zmagamy się w obliczu ciągłego wzrostu liczby aut. Inwestycja doskonale wpisuje się w plan naszych działań dotyczących ciągłej pracy nad uspokajaniem ruchu samochodów w mieście. Będzie się uzupełniała z tzw. obwodnicą północną, którą chcemy wybudować w kilku etapach. Jeszcze w tym roku ruszymy z pracami projektowymi – mówi prezydent Rafał Zając.

Głównym założeniem Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020 – 2030 w odniesieniu do Stargardu jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego koncentrującego się w mieście w ciągu krajowej „dwudziestki”. Chodzi też o poprawę bezpieczeństwa na drogach, czystsze powietrze i mniejszy hałas.

Ministerstwo Infrastruktury zapowiedziało, że przetarg na inwestycję w Stargardzie ma zostać ogłoszony w trzecim kwartale 2023 r.

Grafika: www.gov.pl