Aktualności: Sport

Będzie nowe lodowisko

14 listopada 2023

Kilkanaście dni – tyle dzieli nas od otwarcia zupełnie nowego miejsca zimowej rozrywki w Stargardzie. 1.12. (piątek) pierwsi mieszkańcy skorzystają z dużego, zadaszonego lodowiska. Obiekt powstaje przy ul. Sportowej 32, naprzeciwko stadionu lekkoatletycznego. Jego wielkość już robi wrażenie. Jeszcze trochę cierpliwości i pojeździmy tam do woli.

– Nasze nowe lodowisko będzie niemal o połowę większe od poprzedniego. Dodatkowo zadaszenie pozwoli z niego korzystać nawet przy opadach deszczu i wyższych temperaturach. W obiekcie pojawią się też inne udogodnienia, które do tej pory były niedostępne. Stargardzianie są aktywni przez cały rok, dlatego chcemy dawać mieszkańcom dobrą ofertę także zimowych aktywności. Jestem przekonany, że nowe lodowisko spodoba się korzystającym już z obiektu przy MDK, a wcześniej przy OSiR. Mam też nadzieję, że zachęci do jazdy tych, którzy jeszcze nie zakładali łyżew w Stargardzie – mówi prezydent Rafał Zając.

Nowe lodowisko przygotowuje Ośrodek Sportu i Rekreacji. Obiekt będzie naprawdę imponujący – to około 1 000 m2 powierzchni do ślizgania. Pod namiotem znajdzie się także miejsce na toalety, kącik gastronomiczny i strefa wypoczynku. Działać będzie również wypożyczalnia łyżew. Szczegółowe informacje, godziny otwarcia i cennik już wkrótce pojawią się na stronie internetowej i facebookowym profilu OSiR. Posiadacze Stargardzkiej Karty Mieszkańca skorzystają z tańszych biletów.

Zdjęcia: UM w Stargardzie