Aktualności: Edukacja

Będzie nowe przedszkole

5 września 2023

Prawie 70 dzieci znajdzie miejsce w tworzonej filii przedszkola w Szkole Podstawowej nr 2. Prace przy jej przygotowaniu już ruszyły. Przebudowywane są pomieszczenia na parterze budynku. Rodzice dzieci zyskają pomoc w opiece i wychowaniu swoich pociech, a maluchy będą spędzały czas z rówieśnikami w nowoczesnych i komfortowych wnętrzach.

– Zawsze poszukujemy sposobów na to, żeby minimalizować liczbę dzieci, dla których zabrakło miejsca w przedszkolach. Adaptacja pomieszczeń w SP nr 2 jest tego kolejnym przykładem. Za jakieś 2 miesiące gotowe będą nowe sale dydaktyczne dla blisko 70 małych stargardzian. W ten sposób zaspokoimy potrzeby przedszkolne zdecydowanej większości z tych, którzy nie dostali się w ostatnim naborze – mówi prezydent Rafał Zając.

Przedszkole zajmie 400 m². Będzie w nim także sala dla oddziału integracyjnego i gabinet logopedyczny. Poza tym również toalety, łazienki, szatnia, magazyn, pokój nauczycielski, wydawalnia posiłków i zmywalnia. Wszędzie tam zamontowane zostaną nowe meble i pozostałe niezbędne wyposażenie. Wszystkie pomieszczenia są przygotowywane zgodnie z obowiązującymi normami i potrzebami dzieci oraz pracujących z nimi nauczycieli i obsługi.

Komfortowa placówka ma ruszyć już jesienią. Będzie działała w ramach Przedszkola Miejskiego nr 5. Jej przygotowanie kosztuje ponad 1 200 000 zł. Przebudowę prowadzi lokalny przedsiębiorca – Zakład Ogólnobudowlany Instalatorstwo i Pomiary Elektryczne Zygmunt Majewski ze Stargardu.

Zdjęcia: UM w Stargardzie