Aktualności: Sprawy urzędowe

Będzie nowy chodnik

25 października 2023

Wygodna nawierzchnia z kostki betonowej i przebudowane zajazdy na posesje – taka będzie wyremontowana trasa dla pieszych wzdłuż ul. I. Paderewskiego. W sumie okoliczni mieszkańcy zyskają tam ponad 400 m nowego chodnika. Inwestycja uzupełni ubiegłoroczny remont na tej ulicy wykonany w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Prace obejmą drogę biegnącą po jednej stronie wzdłuż całej ulicy – od skrzyżowania z ul. S. Moniuszki do skrzyżowania z ul. H. Wieniawskiego. Dodatkowo przebudowane zostaną zjazdy do posesji. Będą wykonane z kostki betonowej w innym kolorze niż droga dla pieszych – po to, żeby zwrócić uwagę przechodniów, którzy w takich miejscach powinni zachować szczególną ostrożność. Wygodny chodnik naprzeciwko był zrobiony tam już w 2022 r.

Jeszcze w tym roku ma zostać rozstrzygnięty przetarg na remont chodnika wzdłuż ul. I. Paderewskiego. Całość może kosztować 400 000 zł. Te bardzo oczekiwane przez okolicznych mieszkańców prace najprawdopodobniej rozpoczną się już w przyszłym roku.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum