Aktualności: Sprawy urzędowe

Będzie remont amfiteatru

5 września 2022

To już pewne. Za kilka tygodni rozpoczną się prace przy gruntownej modernizacji amfiteatru. Obiekt zmieni się nie do poznania. Po remoncie zmieści prawie 4000 osób, miejsc siedzących będzie ponad 3000, a scena zyska zadaszenie. Umowa na przebudowę została podpisana z firmą Adamietz. Spółka ma duże doświadczenie przy realizacji inwestycji. Jedną z ostatnich jest remont Teatru Letniego w Szczecinie.

– Tak oczekiwana przez stargardzian modernizacja amfiteatru właśnie staje się faktem. Podejmujemy się tego wyzwania w dość trudnych czasach, ale mam satysfakcję, że pierwsze prace rozpoczną się tam już tej jesieni. Przebudowa pozwoli nam dać temu obiektowi nową funkcjonalność. Komfort zyska publiczność, ale także wykonawcy i organizatorzy wydarzeń. To miejsce będzie dla nas wszystkich powodem do dumy. Szykuje się amfiteatr naprawdę nowoczesny, wygodny, bezpieczny i dostępny dla wszystkich stargardzian. Dla mnie ta inwestycja będzie też wyrazem szacunku dla tych, którzy go budowali w latach siedemdziesiątych – mówi prezydent Rafał Zając.

Zaprojektowana scena ma być sześciokątem z ponad 540 m2 powierzchni w głównej części. Pod nią znajdą się nowe garderoby i łazienki. Większa niż przed remontem będzie widownia, na której zamontowane zostaną ławki. Zaprojektowano ją tak, by w najniższym rzędzie przed sceną dzięki pochylni swoje miejsca wygodnie mogły zająć osoby z niepełnosprawnościami. Dzięki dodatkowej płycie zlokalizowanej poniżej estrady zyskamy 725 kolejnych miejsc stojących. W nowym, ogrodzonym amfiteatrze jednocześnie bawić będzie się mogło blisko 4000 ludzi. Na widowni pojawi się też niezbędne stanowisko dla operatorów nagłośnienia i oświetlenia. Z kolei pod jedną z trybun znajdziemy toaletę. Po modernizacji na teren obiektu dostaniemy się jednym z ośmiu wejść. Do dyspozycji będą też ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci.

W pierwszej kolejności mają ruszyć roboty związane z przygotowaniem terenu pod widownię i prace rozbiórkowe. Inwestycja powinna się zakończyć w 2024 r. Będzie kosztowała około 22 000 000 zł.

Wizualizacja: SCK

Zdjęcia: Paweł Bieg