Aktualności: Sport

Będzie remont skateparku

16 czerwca 2020

Wymiana nawierzchni, naprawa uszkodzeń, montaż silikonowych powłok ochronnych – jeszcze w tym roku skatepark przejdzie gruntowny remont. To miejsce od lat cieszy się niesłabnącą popularnością miłośników jazdy m.in. na deskorolkach i rowerach. Teraz będzie bardziej komfortowe i bezpieczniejsze. Miasto zdobyło na ten projekt dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.

W ramach inwestycji nawierzchnia skateparku zostanie wzmocniona, a ubytki w urządzaniach będą naprawione. Pojawią się także silikonowe powłoki ochronne. Spody podestów zostaną zabezpieczone przed korozją. Elementy do ćwiczeń będą wzmocnione i odnowione. Dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo wszystkich użytkowników.

Skatepark w Parku Chrobrego powstał w 2009 r. Od tego czasu przyciąga aktywnych stargardzian w każdym wieku. To dobre miejsce do uprawiania sportu – jazdy na deskorolce, rowerze, rolkach czy wrotkach. Teraz skatepark zyska nowy wygląd i funkcjonalność. Wartość inwestycji to prawie 50 000 zł. Miasto pozyskało na ten cel 19 000 zł dofinansowania. Kompleksowy remont zakończy się najprawdopodobniej jesienią.

Zdjęcie: Tadeusz Surma/archiwum