Aktualności: Sprawy urzędowe

Bez przejazdu Pogodną

2 lipca 2024

Trwają intensywne prace przy przebudowie Alei Żołnierza Bocznej i ul. Pogodnej. W związku z tym konieczne są tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. Od środy (3.07.) do piątku (5.07.) kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na ul. Pogodnej.

Wykonawca poinformował, że w czwartek (4.07.) zamknięty dla ruchu będzie fragment ul. Pogodnej od skrzyżowania z Aleją Żołnierza Boczną do ul. Przedwiośnie. Firma STRABAG planuje w tym czasie układać tam warstwę ścieralną na jezdni. Z kolei w środę (3.07.) i w piątek (5.07.) ul. Pogodna będzie w całości przejezdna, ale trzeba się liczyć z czasowymi utrudnieniami. Kolejny element prac to przebudowa skrzyżowań ul. Pogodnej z ul. K. Tetmajera, ul. Przedwiośnie, Alei Gryfa i ul. Lechicka. Roboty w tych miejscach będą prowadzone sukcesywnie. W czasie remontu piesi i kierowcy powinni zwrócić uwagę na tymczasowe oznakowanie w tej okolicy i zachować szczególną ostrożność.

Cała inwestycja na Alei Żołnierza Bocznej i ul. Pogodnej kosztuje ponad 3 800 000 zł. Zdobyliśmy na to prawie 2 700 000 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Po remoncie kierowcy zyskają nowe, równe jezdnie, a bezpieczeństwo poprawią wyniesione przejścia dla pieszych i rowerzystów. Stare, wysłużone latarnie zastąpią energooszczędne lampy, a autobusy będą zatrzymywać się w przebudowanej zatoce. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, remont może zakończyć się jeszcze w tym roku.

Zdjęcie: UM w Stargardzie