Aktualności: Sprawy urzędowe

Bezpieczniej na pasach

4 stycznia 2023

W Stargardzie pojawiło się kolejne wyniesione przejście dla pieszych wraz z dodatkowym oświetleniem. Inwestycja w ciągu ul. Niepodległości została zakończona, a w planach są już kolejne. Tego typu rozwiązania poprawiają przede wszystkim bezpieczeństwo przechodniów, ale również kierowców i rowerzystów.

Wyniesione pasy powstały na ul. Niepodległości w rejonie skrzyżowania z ul. W. Gombrowicza. Przebudowane przejście zostało również doświetlone, co poprawiło widoczność w tym miejscu. Całość kosztowała około 150 000 zł. Na to zadanie pozyskaliśmy prawie 100 000 zł dofinansowania z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”.

W naszym mieście regularnie zwiększamy liczbę wyniesionych przejść dla pieszych, które budujemy w różnych częściach Stargardu. W tym roku planujemy kolejne inwestycje w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Następne wyniesione i doświetlone pasy będą w ciągu ul. R. Traugutta, ul. Niepodległości, ul. Szkolnej i ul. C. Tańskiego. Z kolei na przejściu w pobliżu pomnika św. Jana Pawła II (ul. S. Czarnieckiego) zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna.

Zdjęcia: Grzegorz Rybaczuk