Aktualności: Sprawy urzędowe

Bezpieczniej na Pyrzyckim

14 listopada 2019

Większy komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych zapewnia zupełnie nowy chodnik przy ul. Niepodległości. To droga, którą chętnie wybierają mieszkańcy – również rodzice z dziećmi idący do pobliskiego przedszkola. Kierowcy muszą tam zwolnić, bo na jezdni wybudowano wyniesione przejście dla pieszych.

450 m nowego chodnika jest na odcinku od skrzyżowania ul. Niepodległości z ul. Powstańców Warszawy – do granic miasta. To większa wygoda i – co ważniejsze – bezpieczeństwo. Przedostanie się na drugą stronę ulicy stało się łatwiejsze i mniej ryzykowne. Na jezdni jest wyniesione przejście dla pieszych, które zostało też odpowiednio doświetlone. Wyspę wymuszającą ograniczenie prędkości zbudowano z kostki pozyskanej przez miasto przy przebudowie ul. Krzywoustego. To kolejny przykład dawania w Stargardzie „drugiego życia” materiałom budowlanym.

W ramach inwestycji powstała też kanalizacja deszczowa z wpustami ulicznymi. Całość uzupełnia 7 młodych dębów, które podnoszą estetykę w tym miejscu. Koszt całej inwestycji to ponad 660 000 zł.

Zdjęcia: UM w Stargardzie