Aktualności: Działania społeczne

Bezpieczny pieszy widoczny na drodze

9 października 2019

Wraz z nadejściem jesieni dni są coraz krótsze i coraz szybciej zapada zmrok. Wieczorem, podczas opadów deszczu lub mgły elementy odblaskowe zdecydowanie poprawiają widoczność użytkowników dróg, chodników i ścieżek rowerowych. Kolorowe odblaski i kamizelki z logo Stargardu po raz kolejny zostały przekazane policjantom z naszego miasta. Już wkrótce trafią do mieszkańców.

Policja wykorzysta elementy odblaskowe podczas działań profilaktycznych. Funkcjonariusze w trakcie codziennych patroli i innych zaplanowanych wydarzeń będą przekazywać odblaski mieszkańcom Stargardu. Przy okazji stargardzianie poznają lub przypomną sobie zasady bezpiecznego korzystania z chodników, ścieżek rowerowych i przejść dla pieszych. To informacje ważne dla osób w każdym wieku, a szczególnie dla dzieci i seniorów. Gadżety są kolorowe i estetyczne, dzięki czemu będą chętnie noszone.

Mimo dobrego oświetlenia ulic w mieście, takie elementy zawsze są dodatkową ochroną pieszego lub rowerzysty, zwłaszcza przy niesprzyjającej pogodzie. Wystarczy już niewielki odblask przyczepiony np. do plecaka lub torebki, żeby zwiększyć widoczność, a tym samym poprawić bezpieczeństwo. Wygodne są także opaski, które można w łatwy sposób założyć na rękę i szybko zdjąć.

Elementy odblaskowe noszone w mieście są dodatkowym zabezpieczeniem pieszych i rowerzystów. Warto wiedzieć, że poruszając się po zmroku poza obszarem zabudowanym, mamy obowiązek posiadać odblaski. Za brak takich elementów można dostać mandat.

Zdjęcia: KPP w Stargardzie