Aktualności: Sprawy urzędowe

Bezpłatna pomoc prawna

28 maja 2019

Darmowa porada adwokata lub radcy prawnego przysługuje każdemu, kto nie jest w stanie samodzielnie pokryć kosztów takiej usługi. Wystarczy złożyć oświadczenie. Na terenie powiatu stargardzkiego znajduje się 5 punktów nieodpłatnej pomocy prawnej. Warto sprawdzić, dokąd udać się po pomoc w naszym mieście i najbliższej okolicy.

Aby skorzystać z porady, należy umówić się na wizytę w konkretnym punkcie. Wystarczy zadzwonić pod nr tel. 91 48-04-923 w godzinach 8.00-15.00 i wskazać wybrane miejsce. Można też zarejestrować się na stronie https://powiatstargardzki.npp-24.pl/rejestracja/home. W Stargardzie bezpłatne porady prawne udzielane są w Zespole Szkół nr 2 na os. Zachód B15a (na parterze).
Z darmowej pomocy skorzysta każdy, kto złoży pisemne oświadczenie. Porada prawna to przede wszystkim pomoc w rozwiązaniu konkretnego problemu. Adwokat lub radny informuje osoby zainteresowane o przysługujących im prawach i możliwościach załatwienia sprawy. Może też sporządzić pismo np. o zwolnienie od kosztów sądowych lub o ustanowienie pełnomocnika z urzędu.

W załącznikach znajduje się karta informacyjna dotycząca nieodpłatnych porad prawnych, a także lista wszystkich jednostek nieodpłatnego poradnictwa na terenie powiatu stargardzkiego.

Jednostki nieodpłatnego poradnictwa – powiat stargardzki

Karta informacyjna – nieodpłatne porady prawne