Aktualności: Sport

Biegają i pomagają

8 sierpnia 2019

Ponad 200 osób pokonało łącznie przeszło 1000 km podczas specjalnej akcji stowarzyszenia Stargard. Ja się nie ścigam. Tym razem biegacze wyruszyli na trasę w szczytnym celu – zbierali pieniądze dla Rubika. Dzięki zaangażowaniu stargardzian na jego konto trafiło ponad 6300 zł. Chłopiec zmaga się z nowotworem układu nerwowego. Trwa zbiórka środków na terapię.

Członkowie Stargard. Ja się nie ścigam spotykają się w każdą środę o 19:00 przy fontannie w Parku Chrobrego. Wspólnie biegają, jeżdżą na rowerze, a także uprawiają nordic walking. Grupa jest otwarta. Aby do niej dołączyć, wystarczy przyjść na jedno z cotygodniowych spotkań. Ostatnie środowe bieganie miało dodatkowy cel – pomoc Rubikowi. Organizatorzy planowali pokonać łącznie 600 km. Każdy kilometr wart był 5 zł.

Mieszkańcy jak zwykle stanęli na wysokości zadania i tłumnie zjawili się w Parku Chrobrego. W biegu wzięły udział 204 osoby, które pokonały łącznie 1016 km. Dzięki temu na zbiórkę dla Rubika przekazano 5000 zł. Dodatkowo zebrano też ponad 1300 zł do puszki.

Członkowie stowarzyszenia Stargard. Ja się nie ścigam są aktywni nie tylko na trasach biegowych. Uczestnicy angażują się też w działalność charytatywną. Wspierali m.in. Mariusza Malca podczas akcji Wybiegajmy Dzieciom Uśmiech, a także brali udział w zbiórce krwi dla strażaka zmagającego się z białaczką.

Zdjęcia: Stargard. Ja się nie ścigam/facebook.com