Aktualności: Kultura

Biesy okiem aparatu

15 czerwca 2021

Od niedzieli (20.06.) w Holu Galerii 108 Stargardzkiego Centrum Kultury będzie można oglądać wystawę portretu kobiecego BIESY POLSKIE autorstwa Maksymiliana Ławrynowicza. Fotograf inspirował się mitologią dawnych Słowian oraz legendami miast i wsi. Wszystkie zdjęcia utrzymane zostały w charakterystycznym kreacyjno-modowym stylu.

Wystawa pojawi się w naszym mieście z okazji Dni Stargardu. Będzie można oglądać ją aż do 18.08. (środa). Wstęp jest wolny. Autor przygotował portrety piętnastu bogiń inspirowanych wierzeniami naszych przodków i piętnastu legendarnych duchów kobiet, które wciąż są żywe w ludowych podaniach. Przed obiektywem fotografa stanęły m.in. Aleksandra Kisio, Anna Czartoryska-Niemczycka, Barbara Kurdej-Szatan i Anna Cieślak.

Maksymilian Ławrynowicz pochodzi ze Stargardu. O swojej twórczości i realizacji autorskiego Projektu Kobiety opowiedział w jednym z odcinków Stargardzkiej Ofensywy Kulturalnej. Jak sam mówi, łączy w nim swoją pasję do sztuk wizualnych, mody, literatury oraz doświadczenie zawodowe w kreacji, tworząc oryginalne i przemyślane portrety. Całą rozmowę można znaleźć tutaj.