Aktualności: Kultura

Bilet do kina na później

23 kwietnia 2020

Z powodu epidemii koronawirusa kino w Stargardzkim Centrum Kultury zostało zamknięte. To miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców w różnym wieku – w bogatym repertuarze każdy może znaleźć coś dla siebie. Ruszyła akcja #wspieramykinapolskie, w ramach której kinomani kupują bilety do wykorzystania później. Dzięki temu stargardzianie mogą wesprzeć ulubione kino w tym trudnym czasie.

E-bilety są do kupienia tutaj. To bardzo proste. Wystarczy wskazać na mapie województwo, a następnie wybrać z listy konkretne kino. Bilet na seans 2D do kina SCK kosztuje 18 zł. Można kupić dowolną liczbę wejściówek do wykorzystania po ponownym otwarciu placówki. Po płatności zamawiający otrzymuje na swój e-mail kod, który zostanie później wymieniony na bilet. Do akcji przyłączyło się już kilkadziesiąt kin z całej Polski. Warto teraz wesprzeć ulubione miejsce, żeby po powrocie do normalności również mogło kontynuować działalność.

Kino SCK cieszy się popularnością wśród stargardzian. Oprócz bieżącego repertuaru, mieszkańcy chętnie korzystają również z akcji specjalnych. Najmłodsi miłośnicy filmu raz w miesiącu spotykają się na seansie Stargardzkich Dzieciaków Kinomaniaków. Ostatnie środy miesiąca to okazja do spotkania w kobiecym gronie w ramach cyklu „Ali-Babki, czyli alibi na wieczorne wyjście do kina w tygodniu dla każdej fajnej babki”. Damska część widowni sama dobiera repertuar, a na uczestniczki czekają także konkursy z nagrodami. Miłośnicy kina na wysokim poziomie organizują Czwartkowe Spotkania Klubu Filmowego, a dla najbardziej wymagających przygotowano seanse w ramach Kina Studyjnego.

Grafika: FB/#wspieramykinapolskie