Aktualności: Biznes

Biznes zaczyna się w Stargardzie

27 października 2022

Informacje o wsparciu dla przedsiębiorców, nowe inwestycje i plany współpracy – za nami Business Mixer 2022. Był czas na zapoznanie się z ofertą parków przemysłowych, wymianę doświadczeń i nawiązanie wartościowych kontaktów. W siedzibie Bridgestone spotkali się ludzie tworzący biznes w naszym mieście od lat i ci, którzy dopiero rozpoczynają działalność w Stargardzie.

– Takie spotkania mają sens i sporą wartość. Dają możliwość porozmawiania o sprawach bieżących, o tym co robi miasto, co robią firmy działające w Stargardzie, ale także o czekających nas wszystkich wyzwaniach. Business Mixer pozwala też na nawiązanie kontaktów między przedsiębiorcami. Zdarza się, że nie mają oni świadomości, że za przysłowiowym płotem jest sąsiad, który robi coś, co może być bardzo przydatne w ich działalności. To otwiera możliwości nawiązania kooperacji i umacniania biznesu w Stargardzie, co przynosi korzyści także miastu i mieszkańcom – mówi prezydent Rafał Zając.

Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii rozwija się w naprawdę szybkim tempie. O swoich dużych projektach opowiedzieli m.in. przedstawiciele Centrum Dystrybucyjnego TEDI (więcej pisaliśmy o tym tutaj), firmy Prinzwear szyjącej w Stargardzie stroje dla Polskiej Kadry Kolarskiej i zupełnie nowego hotelu Kyriad, który otworzył się w naszym mieście. Porozmawiano również o czystej energii z paneli fotowoltaicznych.

Kolejnym tematem spotkania było wsparcie miasta dla inwestycji w PPNT. Ci, którzy przenoszą swój biznes do Stargardu, korzystają z wielu ułatwień. Dzięki temu nasze tereny są jeszcze bardziej atrakcyjne dla firm z różnych branż. Samo miasto staje się też coraz lepszym miejscem do życia dla pracowników wszystkich szczebli. Bogata oferta kulturalna, sportowa, szkoły z klasami o różnych profilach, miejsca do wypoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu – w Stargardzie jest wszystko, co potrzebne do pracy, relaksu i rozwoju. Ofert zatrudnienia także nie brakuje – w obu parkach pracuje już ponad 8 600 osób, a ta liczba stale rośnie.

Zdjęcia: UM w Stargardzie