Aktualności: Sport

Błękitni nie zwalniają tempa

30 października 2019

Kolejny sukces drużyny ze Stargardu. Błękitni pewnie pokonali pierwszoligową Sandecję Nowy Sącz 3:0. Dzięki temu piłkarze z naszego miasta zameldowali się w 1/8 Pucharu Polski. Następnego przeciwnika Błękitnych poznamy 5.11. (wtorek).

Drużyna ze Stargardu od początku spotkania dyktowała warunki rywalom. Grający ofensywnie Błękitni szukali sytuacji bramkowych, atakując przeciwników na ich połowie. Pierwsza bramkowa akcja stargardzian to 40. minuta – Krystian Sanocki po odebraniu celnego podania od Piotra Kurbiela ominął dwóch obrońców Sandecji i pokonał bramkarza rywali.

Druga połowa meczu także rozpoczęła się dominującą i energiczną grą Błękitnych. W 59. minucie ekipa z Nowego Sacza straciła jednego zawodnika. Dawid Szufryn po kolejnym mocnym faulu zobaczył czerwoną kartę i musiał opuścić boisko. 7 minut później na listę strzelców Błękitnych wpisał się Wojciech Fadecki. Drużyna ze Stargardu przypieczętowała jeszcze zwycięstwo golem Piotra Kurbiela w 77. minucie.

Kolejna runda Totolotek Pucharu Polski zaplanowana jest jeszcze w tym roku. Mecze 1/8 finału odbędą się w 4-6.12. (środa-piątek), po zakończeniu rozgrywek ligowych rundy jesiennej. Przeciwników Błękitnych Stargard poznamy podczas losowania we wtorek (5.11.).

Błękitni Stargard 3-0 Sandecja Nowy Sącz

Bramki: Krystian Sanocki 40, Wojciech Fadecki 66, Piotr Kurbiel 77

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki – 20. Jakub Szrek, 27. Jakub Ostrowski, 25. Hubert Sadowski, 5. Oskar Nowak – 11. Krystian Sanocki (81, 23. Mateusz Bochnak), 19. Paweł Łysiak, 10. Filip Karmański, 7. Michał Cywiński (81, 24. Patryk Paczuk), 18. Wojciech Fadecki (86, 14. Bartosz Sitkowski) – 9. Piotr Kurbiel.

Sandecja: 1. Daniel Bielica – 28. Michal Piter-Bučko, 5. Dawid Szufryn, 21. Tadeusz Socha – 9. Adrian Danek, 13. Radosław Kanach (85, 6. Szymon Kuźma), 16. Michał Walski, 10. Thiago (45, 37. Bartłomiej Dudzic), 34. Miłosz Kałahur (67, 17. Adrian Basta) – 91. Mateusz Klichowicz, 20. Maciej Korzym.

żółte kartki: Szrek – Szufryn, Walski, Kałahur.

czerwona kartka: Dawid Szufryn (59. minuta, Sandecja, za drugą żółtą).

sędziował: Maciej Pelka (Poznań),