Aktualności: Sport

Brąz zdobyty na Ukrainie

24 lutego 2020

Kolejny sukces zapaśniczek z naszego miasta. Wychowanki FENIKSA PESTY Stargard zaliczyły bardzo dobry start w Międzynarodowym Turnieju w Klesowie. Nikola Piechocka zdobyła brązowy medal w kategorii 46 kg. Wyróżnienie dały jej 3 zwycięskie walki – zawodniczka przegrała tylko jedno starcie.

Podczas zawodów na Ukrainie dobrze zaprezentowała się także Paulina Kucharczyk, która wystąpiła w kategorii wagowej 62 kg. Zapaśniczka zakończyła rywalizację z jednym zwycięstwem, co dało jej miejsce blisko podium (6-7). W turnieju wzięło udział ok. 150 sportowców – w poszczególnych kategoriach walczyło ponad 20 zawodniczek. W ukraińskim Klesowie pojawiły się ekipy z Polski, Białorusi i Ukrainy.

Utalentowani zapaśnicy z FENIKSA PESTY już przygotowują się do kolejnych zawodów. 29.02. (sobota) w Warnicach odbędzie się Wojewódzka Olimpiada Młodzików i Dzieci. To kolejna szansa na dobre występy młodych zapaśników z naszego miasta.

Zdjęcia: FENIKS PESTA Stargard