Aktualności: Biznes

Bridgestone – kolejna inwestycja w Stargardzie

25 listopada 2019

3 nowe budynki o łącznej powierzchni ok. 9 000 m2, a także ulepszenie produkcji dzięki instalacji dodatkowych maszyn – fabryka Bridgestone rośnie w siłę. Wartość najnowszej inwestycji to ok. 150 000 000 zł. W jej ramach powstaje magazyn surowców, kolejna hala produkcyjna i budynek do testowania oraz sprawdzania parametrów opon.

– Rozwój tak dużego zakładu produkcyjnego to szansa dla naszego miasta i regionu. Innowacje wprowadzane przez Bridgestone zwiększają jego atrakcyjność, a także zapewniają miejsca pracy mieszkańcom. Zależy nam, żeby ściągać do Stargardu przedsiębiorców tego pokroju – pracodawców godnych zaufania, o ugruntowanej pozycji rynkowej – mówi prezydent Rafał Zając.

Dzięki inwestycji Bridgestone zwiększy produkcję opon ciężarowych o 25%. W nowych budynkach zainstalowane zostaną innowacyjne urządzenia, które przyspieszą produkcję. To oznacza, że wkrótce w stargardzkiej fabryce dziennie wytwarzanych będzie aż 5000 opon.

Bridgestone to największy na świecie producent opon i wyrobów z gumy. Zakład w Stargardzie produkuje wysokiej jakości opony do pojazdów ciężarowych i autobusów, a także pasy do bieżnikowania. Od otwarcia Bridgestone zainwestował w fabrykę w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii już około 1 670 000 000 zł.

Zdjęcia: Tadeusz Surma/archiwum