Aktualności: Sprawy urzędowe

Bridgestone pomaga medykom

6 maja 2020

Do grona firm, które wspierają służby medyczne w walce z koronawirusem, dołączył Bridgestone Stargard. Przedsiębiorstwo przekazało komplety opon. Zostaną wykorzystane w karetkach i pojazdach medycznych.

Opony trafiły do Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Stargardzie oraz do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie. W ten sposób firma Bridgestone podziękowała medykom za codzienny trud, a jednocześnie wsparła dalszą walkę z epidemią w naszym regionie.

W Stargardzie wiele przedsiębiorstw zaangażowało się w pomoc służbom medycznym w tym trudnym czasie. Branddex przekazał pogotowiu profesjonalne maski i kombinezony. Bricomarche wsparło Straż Miejską. Z kolei Filter i Klippan uszyły już setki maseczek, fartuchów i pościeli, które trafiły m.in. do szpitala w Stargardzie. Elementy strojów ochronnych szyją też członkowie fundacji, stowarzyszeń, parafie oraz osoby prywatne. Do akcji włączyły się również lokalne restauracje, które dostarczają medykom posiłki. Także miasto przekazuje środki zabezpieczające wszędzie tam, gdzie teraz są niezbędne.

Zdjęcia: Bridgestone Stargard