Aktualności: Sprawy urzędowe

Budowa rond – nowe info

13 marca 2019

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, już w poniedziałek (18.03.) inaczej pojedziemy na skrzyżowaniu ul. Bydgoskiej, M. Skłodowskiej-Curie, Obwodnicy Staromiejskiej i K. Wielkiego. Ruch będzie możliwy tylko w relacji Bydgoska/Skłodowskiej-Curie. Wjazd od strony ul. K. Wielkiego i Obwodnicy Staromiejskiej zostanie zamknięty.

W piątek (15.03.) będą odkryte tablice informacyjne. Umożliwi to kierowcom wcześniejsze zapoznanie się z nowym oznakowaniem i zalecanymi trasami objazdów. Znaki będą obowiązywać od poniedziałku (18.03.).
Zakończono wycinkę drzew w miejscu budowy dwóch nowych rond. Trwają już prace przy wodociągach i kanalizacji deszczowej na ul. Bydgoskiej – na razie nie wymagają jednak zamknięcia całego skrzyżowania.

Drugie rondo powstanie u zbiegu ul. Gdańskiej, Gdyńskiej, Szosy Maszewskiej, Morskiej i Wiśniowej. Prace w tym miejscu rozpoczną się w kwietniu. Komunikacja będzie objęta ruchem wahadłowym z sygnalizacją świetlną. Samochody pojadą tam we wszystkich kierunkach. Aby złagodzić utrudnienia miasto współpracuje z GDDKiA w sprawie wykonania tymczasowego ronda u zbiegu ul. Chrobrego, Skłodowskiej-Curie, Gdańskiej i Światopełka.

Mapy: UM w Stargardzie/GDDKiA