Aktualności: Sprawy urzędowe

Budujemy naukowy plac

4 kwietnia 2023

Dzieje się w pobliżu Bramy Wałowej. Już za kilka tygodni będzie można pobawić się na urządzeniach, których do tej pory u nas nie było. Naukowy plac zabaw to zwycięski projekt Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Jego lokalizacja nie jest przypadkowa – tuż obok znajdują się FILARY, czyli miejsce gdzie wiedza i rozrywka już od dawna idą w parze.

Na terenie zielonym przy Bramie Wałowej trwają prace ziemne. W ciągu najbliższych kilkunastu dni zostaną tam zamontowane pierwsze urządzenia. Na nowym, wyjątkowym placu zabaw będzie m.in. koga, dźwignia, bieżnia, prądnica i rurofon. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja o wartości 285 000 zł powinna zakończyć się w kwietniu. Później naukowy plac zabaw uzupełni jeszcze oświetlenie. Nowe lampy pojawią się tam już w czerwcu. Będą kosztowały prawie 40 000 zł.

Po zabawie na nowym placu warto wybrać się do pobliskiego Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY. Tam również na młodych odkrywców czeka spora dawka wiedzy i mnóstwo ciekawych rzeczy do odkrycia. Nauka przez zabawę to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu – zarówno na świeżym powietrzu, jak i we wnętrzach odrestaurowanej kamienicy FILARÓW. Program SCN na najbliższe miesiące można sprawdzić tutaj.

Zdjęcia: UM w Stargardzie