Aktualności: Działania społeczne

Budujemy nowe mieszkania

25 sierpnia 2023

Trwa kolejna inwestycja Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Przy ul. J. Śniadeckiego 13 powstają 33 komfortowe mieszkania. Całość uzupełni odpowiednie oświetlenie i dodatkowa zieleń, a to wszystko w dobrym sąsiedztwie – tuż obok budynku, który został oddany do użytku przez Stargardzkie TBS w 2020 r.

Nowa inwestycja na os. Lotnisko wyraźnie nabiera kształtów. Widać już ściany konstrukcyjne parteru oraz I i II piętra. Nowy budynek pomieści 33 lokale o wysokim standardzie. Ich łączna powierzchnia to prawie 1 500 m2. Dodatkowo do dyspozycji mieszkańców będą komórki lokatorskie, chodnik dla pieszych i miejsca postojowe dla aut. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsi stargardzianie otrzymają klucze do nowych lokali już w drugiej połowie przyszłego roku.

Wartość prac przy ul. J. Śniadeckiego 13 to ponad 10 300 000 zł. Na tę inwestycję Stargardzkie TBS pozyskało prawie 8 000 000 zł dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego i Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Wykonawcą jest spółka Platinum Park ze Stargardu.

Zdjęcia: UM w Stargardzie