Aktualności: Sprawy urzędowe

Budujemy nowe mieszkania

24 kwietnia 2023

Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpoczęło kolejną dużą inwestycję. Ruszyły prace na os. Lotnisko, gdzie przy ul. J. Śniadeckiego 13 będzie kilkadziesiąt zupełnie nowych mieszkań. Budynek powstanie w sąsiedztwie tego, który został oddany do użytku przez Stargardzkie TBS w 2020 r.

Na działce przy ul. J. Śniadeckiego 13 najpierw przygotowano teren budowy. Następnie zrobiono wykopy pod fundamenty. Kolejny etap to wykonanie ław i ścian fundamentowych. Po zakończeniu inwestycji będą tam 33 komfortowe lokale o łącznej powierzchni prawie 1 500 m2. Dodatkowo mieszkańcy zyskają dostęp do komórek lokatorskich, miejsca postojowe dla samochodów i chodniki dla pieszych. Całość uzupełni odpowiednie oświetlenie i nasadzenia zieleni.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsi stargardzianie otrzymają klucze do nowych mieszkań już w drugiej połowie przyszłego roku. Wykonawcą inwestycji jest spółka Platinum Park ze Stargardu. Na ten cel Stargardzkie TBS pozyskało prawie 8 000 000 zł dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego i Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Zdjęcia: UM w Stargardzie