Aktualności: Sprawy urzędowe

Budujemy Ogród na Wzgórzu

13 maja 2024

Widać już zarys zupełnej nowości w Stargardzie. Na os. Pyrzyckim powstaje miniaturowy park. Zielona strefa wypoczynku i rekreacji będzie w rejonie ul. C. Norwida i ul. S. Witkiewicza. To pomysł wybrany przez mieszkańców w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Na terenie przyszłego Ogrodu na Wzgórzu trwają prace ziemne. Wykonawca rozpoczął od wytyczenia kształtu ścieżek. Kieszonkowy park będzie przyjazny dla osób w każdym wieku i o różnych stopniach sprawności. Kolejna zielona przestrzeń na mapie Stargardu przyda się tym, którzy lubią spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Takie miniaturowe parki są również świetnym miejscem do integracji okolicznych mieszkańców.

Budowa Ogrodu na Wzgórzu będzie kosztować ponad 580 000 zł. W ramach inwestycji wykonane zostaną liczne nasadzenia zieleni, ścieżki i droga dojazdowa. Park zostanie również oświetlony. Nie zabraknie też wygodnych ławek. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Ogród na Wzgórzu powinien być gotowy na początku przyszłego roku.

Zdjęcia: UM w Stargardzie/Grzegorz Rybaczuk