Aktualności: Sprawy urzędowe

Być kobietą, być kobietą

8 marca 2023

Życzenia, występy artystyczne, a przede wszystkim życzliwa, sympatyczna atmosfera – seniorki z Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkały się z okazji Dnia Kobiet. Towarzyszyli im również panowie, ale nikt nie miał wątpliwości, kto dzisiaj był najważniejszy. Słuchacze UTW na co dzień są bardzo aktywni, ale znajdują też czas na świętowanie.

– Ogromnie cenię sobie niesamowitą życiową mądrość kobiet, którą wnoszą w naszą społeczność. Ta mądrość dodatkowo łączy się z inteligencją emocjonalną. Kobiety – nasze babcie, mamy, żony, partnerki, koleżanki – pokazują nam świat z zupełnie innej perspektywy. Życzę wszystkim paniom miłości i wielu przyjaznych, otwartych serc wokół. Chciałbym, żeby każda kobieta każdego dnia czuła się doceniana za to, co wnosi w nasze życie – mówi prezydent Rafał Zając.

Spotkanie w Stargardzkim Centrum Kultury uświetniły występy artystyczne. Specjalnie dla słuchaczek UTW zaśpiewał Roman Rosiński – uczestnik programu The Voice Senior. Wszystkie piosenki oczywiście dotyczyły kobiet. Tuż po wokaliście tanecznym krokiem na scenę weszły Seniority, a kolejnym punktem programu był występ Chabrów.

W Uniwersytecie Trzeciego Wieku zawsze dużo się dzieje. Najnowsza propozycja to sekcja tenisa stołowego. Słuchacze nie tylko uczestniczą w wykładach, ale też jeżdżą na wycieczki, grają w kręgle, śpiewają, malują i tańczą. Jeśli ktoś chciałby do nich dołączyć, może skontaktować się z sekretariatem UTW w SCK (wejście od ul. Wojska Polskiego) – czynny we wtorki i czwartki od 12:00 do 14:00 lub zadzwonić pod nr tel. 91 563 71 05.

Zdjęcia: UM w Stargardzie