Aktualności: Kultura

Cały Stargard gra w planszówki

12 października 2023

Zapowiada się ciekawa sobota (14.10.) dla wszystkich, którzy lubią spędzać czas przy grach planszowych. Kilka lokalizacji, setki gier, turnieje i długie godziny świetnej zabawy. Można wybrać się z przyjaciółmi albo otworzyć się na nowe znajomości.

W Stargardzkim Dniu Gier Planszowych od 12:00 do 19:00 zapraszają do siebie: Stargardzkie Centrum Nauki FILARY, Książnica Stargardzka, Hufiec ZHP Stargard i Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Wszyscy przygotowali liczne atrakcje. Coś dla siebie znajdą zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i ci, którzy dopiero zaczynają przygodę z planszówkami. Książnica organizuje również bingo, a jeśli pogoda dopisze, będzie można zagrać na świeżym powietrzu – przed Pracownią Kreatywności. Zabawa w KS jest bezpłatna. Szczegóły tutaj.

Jeśli planszówki, to nie mogło zabraknąć FILARÓW. SCN szykuje kilkadziesiąt gier o przeróżnej tematyce i stopniu trudności, a także turnieje. Za wstęp zapłacimy tylko 1 zł. Więcej informacji tutaj. Warto też pamiętać, że w sklepiku jest duży wybór planszówek – świetny pomysł na prezent albo przygotowanie do długich, jesiennych wieczorów.

W sobotę (14.10.) miłośników gier i zagadek zaprasza także Basteja. Od 12:00 będzie można tam pobawić się przy planszówkach, a od 14:00 zacznie się przygoda w escape roomach (bilet kosztuje 30 zł). Na najlepszych czekają nagrody. Szczegóły tutaj.