Aktualności: Kultura

Camerata gra on-line

7 lutego 2020

Nowość dla miłośników muzyki klasycznej w najlepszym wydaniu. Orkiestra Camerata uruchomiła oficjalny kanał w serwisie YouTube. Teraz koncerty stargardzkich muzyków są na wyciągnięcie ręki. Można ich posłuchać w dowolnym momencie – wystarczy smartfon, tablet lub komputer z dostępem do internetu.

Na razie do wyboru są dwa wydarzenia – koncert adwentowy i wspólny występ Cameraty z Chórem Akademickim im. prof. J. Szyrockiego. Druga propozycja związana była z obchodami Międzynarodowego Dnia Muzyki. Orkiestra zagrała wraz z chórzystami w Kolegiacie NMP Królowej Świata. W gotyckiej świątyni rozbrzmiały dźwięki utworów W. Lutosławskiego, M. Jasińskiego i O. Gjeilo.

Koncert adwentowy odbył się na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury. Muzycy wykonali dzieła F. J. Haydna, W. A. Mozarta i L. van Beethovena. Podczas wydarzenia wystąpiła również sopranistka Ewelina Osowska. Swoje umiejętności zaprezentował także Bogumił Tadeusz Soroka, który zagrał na trąbce. Ten koncert do obejrzenia w serwisie YouTube oraz poniżej. Jak zapewniają muzycy Cameraty, w przyszłości kanał orkiestry będzie uzupełniany o kolejne filmy.

Zdjęcie: Tadeusz Surma/archiwum