Aktualności: Kultura

Camerata kameralnie na wiosnę

17 maja 2023

Są jeszcze bilety na najbliższy koncert Orkiestry Camerata Stargard. Tym razem utalentowani muzycy z naszego miasta wykonają utwory W. A. Mozarta, F. J. Haydna i A. Dvoraka. Wejściówki można kupić online – wystarczy kliknąć tutaj albo przyjść do kasy kina Stargardzkiego Centrum Kultury (czynna codziennie od 11:00).

Kameralny koncert Cameraty rozpocznie się w niedzielę (21.05.) o 17:00. Muzycy wystąpią na dużej scenie SCK. Orkiestrę od pulpitu poprowadzi Karolina Hyla-Wybraniec. W programie koncertu znalazły się też występy solistów – Mateusza Żurawskiego (obój) i Piotra Wybrańca (klarnet).

Orkiestra Camerata działa w naszym mieście od 2018 r. Od początku tworzą ją muzycy ze Stargardu. Ich koncerty powstają w oparciu o repertuar wszystkich orkiestr zawodowych świata i zawsze cieszą się dużym uznaniem słuchaczy. Orkiestra ma na swoim koncie występy nie tylko w naszym mieście, ale też m.in. w Filharmonii Szczecińskiej. Każdy koncert Cameraty to spotkanie z kanonem muzyki klasycznej w najlepszym wykonaniu.