Aktualności: Kultura

Camerata na Dni Stargardu

17 czerwca 2021

W niedzielę (20.06.) o 16:00 w kolegiacie rozpocznie się wyjątkowy koncert prezydencki. Po długiej przerwie wystąpi Orkiestra Camerata. Muzykom ze Stargardu towarzyszyć będzie Chór Akademii Morskiej w Szczecinie. Koncert poświęcony będzie pamięci prof. Marka Jasińskiego i Stanisława Sadłowskiego.

– Serdecznie zapraszam na wyjątkowe wydarzenie dedykowane wszystkim mieszkańcom. Po długiej przerwie znów na żywo wysłuchamy Orkiestry Camerata Stargard. Tym razem stanie się to w niezwykłym wnętrzu naszego najcenniejszego zabytku – kolegiaty. Występy w gotyckiej świątyni zawsze przynoszą duże, pozytywne przeżycia. Przed nami prawdziwa muzyczna uczta w wykonaniu artystów z naszego miasta i ich gości – mówi prezydent Rafał Zając.

W programie koncertu znalazły się dzieła W. A. Mozarta i Marka Jasińskiego. Muzycy wystąpią pod batutą Sylwii Fabiańczyk-Makuch oraz Kuby Wnuka. Usłyszymy solistów: Annę Farysej (sopran), Dominikę Kościelniak (mezzosopran), Emila Ławeckiego (tenor) i Pawła Kołodzieja (bas).

Camerata to orkiestra, którą tworzą muzycy ze Stargardu. Każdy koncert powstaje w oparciu o repertuar orkiestr zawodowych świata. Artyści mają na swoim koncie występy w naszym mieście, ale również m.in. w szczecińskiej filharmonii. Od początku istnienia Cameraty – czyli od 2018 r. – jej koncerty cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.