Aktualności: Kultura

Camerata na niepodległość

22 października 2021

Tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości można spędzić wraz z muzykami Orkiestry Camerata. W czwartek (11.11.) o 17:00 na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury rozpocznie się „Koncert Polski”. Bilety na to wydarzenie są do kupienia online – link tutaj – albo w kasie kina SCK (czynna codziennie od 11:00).

Camerata pod batutą Kuby Wnuka wystąpi w towarzystwie solisty Szymona Guzowskiego (kontrabas). W programie znalazły się utwory m.in. I. J. Paderewskiego, który jest uznawany za jednego z ojców polskiej niepodległości. Oprócz jego dzieł będzie można posłuchać muzyki skomponowanej przez K. Dittersdorfa, G. P. Telemanna i W. A. Mozarta. Bilet normalny na „Koncert Polski” kosztuje 40 zł, a ulgowy – 25 zł.

Orkiestrę Camerata tworzą uzdolnieni muzycy ze Stargardu. Ich występy zawsze cieszą się dużą popularnością i uznaniem nie tylko mieszkańców naszego miasta. Na swoim koncie mają również koncerty występy m.in. w Szczecinie i Kołobrzegu. Orkiestra działa od 2018 r. Muzycy tworzą program każdego występu w oparciu o utwory wszystkich orkiestr zawodowych świata.