Aktualności: Kultura

Camerata świątecznie

19 grudnia 2019

Muzycy Orkiestry Cameraty zapraszają na wyjątkowy koncert adwentowy. Tym razem słuchacze zanurzą się w dźwiękach wiedeńskich klasyków. W sprzedaży są jeszcze ostatnie bilety na to wydarzenie. Koncert odbędzie się w sobotę (21.12.) o 18:00 na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury.

Muzycy Cameraty pod batutą Kuby Wnuka wykonają utwory F. J. Haydna, W. A. Mozarta i L. van Beethovena. Dodatkowo na scenie pojawi się Bogumił Tadeusz Soroka, który zagra na trąbce. Koncert adwentowy uświetni także sopranistka Ewelina Osowska. Bilety w cenie 30 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy) można kupić w kasie kina SCK – czynna codziennie od 11:00, lub przez internet, klikając tutaj. Choć parter jest już w całości zarezerwowany, są jeszcze wolne miejsca na balkonie.

Camerata to orkiestra, którą tworzą muzycy ze Stargardu. Każdy koncert powstaje w oparciu o repertuar orkiestr zawodowych świata. Dzięki temu artyści mogą zaprezentować pełnię swoich umiejętności, a słuchacze mają szansę na spotkanie z kanonem muzyki klasycznej w najlepszym wykonaniu. Aktualne informacje o koncertach i innych wydarzeniach można znaleźć na facebookowym profilu orkiestry. Muzycy pokazują też fragmenty prób i nagrania z występów.

Zdjęcie: Tadeusz Surma/archiwum