Aktualności: Kultura

Camerata w karnawale

23 stycznia 2020

To ostatni moment, by kupić bilety na karnawałowy koncert Orkiestry Cameraty. Tym razem muzycy wykonają utwory Franza Lehara, Imre Kalmana, Johanna Straussa i Carlosa Gardela. W roli dyrygenta wystąpi Kuba Wnuk, a solowe występy zaprezentują sopranistka Ewelina Osowska i tenor Sebastian Mach. Koncert odbędzie się w niedzielę (26.01.) o 17:00 na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury.

Zostało już niewiele wolnych miejsc na niedzielne wydarzenie. Ostatnie bilety można kupić w kasie kina SCK lub przez internet – klikając tutaj. Cena: 30 zł (bilet normalny) i 15 zł (bilet ulgowy). Wszystko wskazuje na to, że widownię dużej sceny SCK po raz kolejny po brzegi wypełnią miłośnicy muzyki klasycznej w najlepszym wydaniu.

Tym razem Camerata postawiła na repertuar F. Lehara, I. Kalmana, J. Starussa i C. Gardela. Stargardzkiej orkiestrze dyrygować będzie Kuba Wnuk. Swoje umiejętności zaprezentują także soliści – Ewelina Osowska zaśpiewa sopranem, a Sebastian Mach tenorem. Sopranistka zachwyciła już podczas ostatniego Koncertu Adwentowego, a teraz znów wystąpi w naszym mieście. Niezależnie od niedzielnych planów warto też zajrzeć na facebookowy profil Cameraty. Muzycy informują o koncertach, a także publikują materiały z prób.