Aktualności: Kultura

Camerata wraca

15 marca 2021

Doskonała wiadomość dla melomanów. 28.03. (niedziela) o 16:00 Orkiestra Camerata wystąpi w kolegiacie. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Utalentowanym muzykom będą towarzyszyć soliści – Bożena Bujnicka i Bartosz Rajpold.

W roli dyrygenta wystąpi Kuba Wnuk. W programie koncertu znalazły się utwory Antonia Vivaldiego i Giovanniego Battisty Pergolesiego. Camerata znów zagra w kolegiacie. Za każdym razem występy muzyków w świątyni cieszyły się dużym zainteresowaniem słuchaczy. Tym razem w związku z trwającą pandemią koronawirusa trzeba pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Podczas koncertu trzeba zasłaniać usta i nos za pomocą maseczki, a także zachować dystans od pozostałych uczestników wydarzenia.

Orkiestrę Cameratę tworzą muzycy ze Stargardu. Artyści koncertują w naszym mieście, ale na swoim koncie mają również występy m.in. w filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. Muzycy sięgają po repertuar wszystkich orkiestr zawodowych świata. Dzięki temu mogą zaprezentować pełnię swoich umiejętności, a słuchacze mają szansę na spotkanie z kanonem muzyki klasycznej w najlepszym wykonaniu