Aktualności: Sprawy urzędowe

Cenna każda kropla

22 sierpnia 2023

6000 zł – tyle maksymalnie można dostać na deszczówkę w ramach ogólnopolskiego programu „Moja Woda”. Wnioski od stargardzian przyjmowane są w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Dofinansowanie powinno zostać przeznaczone na inwestycje, które pozwolą zatrzymać deszczówkę w obrębie konkretnej nieruchomości.

Szczegółowe informacje i wzory dokumentów do pobrania są tutaj. O pieniądze mogą się starać właściciele lub współwłaściciele nieruchomości z domem jednorodzinnym. Nabór wniosków trwa do wyczerpania wszystkich środków, ale nie później niż do końca czerwca 2024 r., dlatego warto jak najszybciej zgłosić się do programu. W województwie zachodniopomorskim na ten cel jest 3 400 000 zł.

W ramach programu beneficjenci mogą np. kupić i zamontować instalację do zbierania wód opadowych, gromadzenia deszczówki w zbiornikach i tzw. „oczkach wodnych”, retencjonowania w gruncie i na dachach oraz wykorzystywania zebranej wody z pomocą pomp, przewodów, filtrów, zraszaczy i innych urządzeń. To już III edycja programu „Moja Woda”. Więcej można przeczytać tutaj.

Grafika: gov.pl