Aktualności: Sprawy urzędowe

Chodnik na nowo

15 lipca 2022

Ponad 400 nowej nawierzchni chodnika zyskają piesi przechodzący przez ul. I. Paderewskiego. To kolejna inwestycja, którą zrealizujemy w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace powinny zakończyć się w połowie września.

Nowy chodnik będzie z kostki betonowej. W ramach inwestycji wykonane zostaną również zjazdy na posesje. To około 1000 m2 komfortowej, wygodnej nawierzchni po jednej ze stron ul. I. Paderewskiego. Prace obejmą chodnik biegnący wzdłuż całej ulicy – od skrzyżowania z ul. S. Moniuszki do skrzyżowania z ul. H. Wieniawskiego. Wykonawcą jest stargardzka firma „BEN – BRUK” Benedykt Chłap. Wartość inwestycji to ponad 120 000 zł.

Wymiana nawierzchni chodnika przy ul. I. Paderewskiego zostanie wykonana w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. W ubiegłym roku mieszkańcy os. Chopina wskazali ten pomysł do realizacji, oddając na niego prawie 1000 głosów. Już niedługo rusza SBO 2023. Głosowanie rozpocznie się 18.07. (poniedziałek). Szczegółowe informacje będą na www.stargard.eu oraz www.stargard.budzet-obywatelski.org.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum