Aktualności: Sprawy urzędowe

Chodnik na Włosienniczej i Kuśnierzy gotowy

5 listopada 2019

Zakończyła się budowa chodnika w ciągu ul. Włosienniczej i Kuśnierzy. Mieszkańcy zyskali też przejście dla pieszych, a wjazd na parking został uporządkowany. Inwestycję wykonano w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Chodnik został wykonany z betonowych płyt. Wymieniono zniszczone elementy i wyregulowano krawężniki. Pojawiło się także dodatkowe przejście dla pieszych. Skorzystają z niego zarówno okoliczni mieszkańcy, jak i uczniowie pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 5. Dodatkowo jeszcze w tym tygodniu ustawione zostaną ławki. Mieszkańcy mogą już korzystać ze śmietników, a właściciele czworonogów – z dystrybutora woreczków.

Dzięki inwestycji uporządkowany został wjazd na parking naprzeciwko hotelu PTTK. Dotychczas kierowcy wjeżdżali tam w przypadkowy sposób – wykorzystując całą długość krawężnika. Teraz wykonano jeden wjazd z betonowej kostki brukowej. Zmotoryzowani mieszkańcy wjadą na postój tylko od strony ul. Kuśnierzy, co zwiększy komfort i bezpieczeństwo pieszych.

Inwestycja przy ul. Włosienniczej i Kuśnierzy została wykonana w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Koszt prac to ponad 60 000 zł.

Zdjęcia: UM w Stargardzie