Strona głównaWpisyKulturaChwila przerwy w Książnicy

Aktualności: Kultura

Chwila przerwy w Książnicy

12 lutego 2020

Ważna wiadomość dla czytelników Książnicy Stargardzkiej. Od 1.03. (niedziela) placówka przy ul. Mieszka I przestanie udostępniać zbiory. Nadal będzie można korzystać z filii na os. Letnim i os. Lotnisko. Zmiany są związane z dużą inwestycją, po której biblioteka zupełnie zmieni swoje oblicze. Książnica na czas remontu zostanie przeniesiona do budynku po Gimnazjum Katolickim przy ul. Wojska Polskiego 3.

Jak informują bibliotekarze, za już wypożyczone i obecnie wypożyczane zbiory nie będą naliczane opłaty w przypadku ich przetrzymania. Z oferty Książnicy można korzystać do niedzieli (1.03.). Potem – po przeprowadzce – książki i inne publikacje udostępniane będą w budynku po Gimnazjum Katolickim przy ul. Wojska Polskiego 3. O terminie otwarcia tymczasowej siedziby informować będziemy na bieżąco. Cały czas działają także filie. Oddział na os. Letnim (ul. Pogodna 16/u/1) jest czynny w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 9:00 do 17:00 oraz w środy 11:00-17:00. Filia na os. Lotnisko (ul. Tańskiego 6e/9) działa od środy do piątku od 10:00 do 17:00.

Z powodu remontu przeniesione zostaną warsztaty lalkarskie „Teatr się robi”. Od 7.03. (sobota) miłośnicy teatru spotykać się będą w Młodzieżowym Domu Kultury. Tuż przed zamknięciem bibliotekarze przygotowują coś wyjątkowego dla wszystkich czytelników i sympatyków Książnicy. W niedzielę (1.03.) od 12:00 do 17:00 będzie można po raz ostatni zajrzeć w każdy zakamarek budynków przy ul. Mieszka I. Na wycieczki zapraszają pracownicy, którzy tego dnia wcielą się w przewodników zarówno po dobrze znanych wnętrzach, jak i miejscach dotąd niedostępnych. Jak zapewniają – na zwiedzających czeka wiele atrakcji.

Książnica Stargardzka zostanie gruntownie przebudowana i zrewitalizowana. Projekt zakłada remont obu budynków przy ul. Mieszka I. Placówka będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Stanie się ciekawym miejscem spotkań mieszkańców, którzy będą mogli realizować tutaj swoje pasje. Dodatkowo w Książnicy pojawi się nowoczesny sprzęt i powstanie tzw. Pracownia Kreatywności. Wartość całej inwestycji to ponad 8 000 000 zł.

Zdjęcie: UM w Stargardzie