Aktualności: Kultura

Chwyć aparat!

12 lipca 2022

Zachwycająca różanka, majestatyczne platany, a może soczyście zielona trawa – w naszym mieście sporo jest miejsc, w których natura rozkwita w całej okazałości. W tym roku to właśnie przyrodę wezmą na tapet stargardzcy amatorzy fotografii. Najpiękniejsze i najciekawsze ujęcia znajdą się w kalendarzu miejskim na 2023 r. Na zgłoszenia czekamy do 14.10. (piątek), więc jest sporo czasu na uchwycenie zielonego Stargardu w pełnej krasie.

 – Zachęcam do udziału w konkursie i pokazania nam wszystkim swojego spojrzenia na miasto. Tym razem poszukujemy ujęć natury, której przecież w Stargardzie jest bardzo dużo. Mamy wspaniałe parki, ale również wiele innych zielonych miejsc. Właśnie tam wolny czas chętnie spędzają mieszkańcy, dlatego ochrona przyrody i tworzenie kolejnych takich punktów na naszej mapie jest bardzo ważnym elementem strategii wszechstronnego rozwoju miasta – mówi prezydent Rafał Zając.

Zasady konkursu fotograficznego są bardzo proste. Swoje zdjęcia mogą zgłaszać wyłącznie stargardzianie, którzy zajmują się fotografią amatorsko. Trzeba przygotować maksymalnie 3 propozycje – odbitki w formacie minimum A4 oraz na nośniku (płyta, pendrive) w formacie jpg lub tiff o rozdzielczości nie mniejszej niż 300 dpi. Najlepiej, jeśli zdjęcia będą w poziomie. Każda fotografia powinna zawierać podstawowe informacje – imię i nazwisko autora, prezentowane miejsce/tytuł oraz rok wykonania. Również nośnik musi być opisany.

Następnie trzeba wypełnić kartę zgłoszenia (do pobrania z załącznika poniżej) i wraz ze zdjęciami dostarczyć w zaklejonej kopercie z dopiskiem KONKURS FOTOGRAFICZNY Stargard – pod szczęśliwą gwiazdą oczami mieszkańców – ZIELONY STARGARD do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17). Jest na to czas do 14.10. (piątek).

Szczegółowy regulamin konkursu można pobrać z załącznika poniżej. Komisja wybierze 13 zwycięskich zdjęć. Ich autorzy otrzymają równorzędne nagrody finansowe. Najlepsze ujęcia ozdobią kalendarz miejski na 2023 r. Wyniki konkursu poznamy w listopadzie.

Konkurs fotograficzny – regulamin

Konkurs fotograficzny – karta zgłoszenia