Aktualności: Kultura

Coolturalnie w parku

13 lipca 2023

Kino na leżakach, rock w plenerze, a może jazzowe popołudnie? Najbliższy weekend Coolturalnych Wakacji zapowiada się wyjątkowo intensywnie. Propozycje są różne, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynamy w piątek (14.07.) o 22:00. Wstęp na wszystkie wydarzenia – jak zwykle – bezpłatny.

W piątek (14.07.) o 22:00 w Teatrze Letnim rozpocznie się kolejny seans pod chmurką. Tym razem do zobaczenia „Dom Gucci”, czyli tragiczna historia twórców znanej włoskiej marki. Ogromne pieniądze, rodzinne tajemnice i morderstwo – to brzmi jak przepis na wciągającą opowieść. Reżyserem filmu jest Ridley Scott, a w jedną z głównych ról wcieliła się Lady Gaga.

W sobotę (15.07.) od 19:00 Teatr Letni wypełnią dźwięki rocka. Na scenie zagrają i zaśpiewają: Piotr Korzeniowski, Nailah Vitha z Michałem Chmielenko oraz Marcinem Denisiukiem, Mariusz Zarzeczny ze składem: Marcin Rakowski, Daniel Szydłowski i Mateusz Gracz, zespół DICE: Łukasz i Karol Przybylscy, Bartosz Izak i Mateusz Szeremeta oraz zespół Out of Mind: Anna Blejder, Krzysztof Bubacz, Grzegorz Radomski, Przemysław Skuz i Leszek Krawczyński.

Niedziela (16.07.) to okazja do posłuchania jazzu. W ramach cyklu koncertów Jazzowe Pomorze Zachodnie w naszym mieście wystąpią: Dorrey Lin Lyles wraz z Chórem Cantore Gospel oraz Tytus Łajdecki&Przyjaciele. Początek o 16:00.