Aktualności: Kultura

Coolturalny program na lipiec

25 czerwca 2021

Znamy już szczegółowy plan lipcowych wydarzeń w ramach Coolturalnych Wakacji. W weekendy dużo będzie się działo w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego. Propozycje są tak dobrane, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Zaczynamy już w sobotę (26.06.). Na dobry początek naprawdę mocne brzmienie – festiwal Dragrats III. Wstęp na wszystkie imprezy w ramach Coolturalnych Wakacji jest bezpłatny.

W sobotę (26.06.) o 16:00 w Teatrze Letnim rozpocznie się kolejna już odsłona festiwalu Dragrats. To wydarzenie organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Narkomanią. Na scenie wystąpią: Nikt, Antivisr, AULOFOBIA, Bestial, Mariusz Zarzeczny Band oraz Empire in the zoo. Artyści zapowiedzieli muzyczne niespodzianki. Dodatkowo na miejscu będzie można dostać gadżety przygotowane specjalnie na tegoroczną edycję festiwalu.

Pierwszy weekend lipca to początek kina pod chmurką. W piątek (2.07.) o 22:00 obejrzymy polską komedię romantyczną „Pech to nie grzech”. Sobota (3.07.) to dalszy ciąg filmowego klimatu, ale w muzycznym wydaniu. O 19:00 stargardzkie zespoły: DICE, OUT of MIND, DEFUS i MOTHERSHIP zagrają utwory z najpopularniejszych produkcji w nowych odsłonach. Z kolei w niedzielę (4.07.) o 17:00 można wziąć udział w „Pyrzyckich spotkaniach z folklorem”.

9.07. (piątek) to kolejny seans kina na leżakach – tym razem na plenerowym ekranie komedia „Futro z misia”. Początek o 22:00. W sobotę (10.07.) Teatr Letni rozbrzmiewać będzie piosenkami w wykonaniu stargardzianki Julity Kożuszek-Borsuk.

Następne kino w plenerze zaplanowano na piątek (16.07.). O 22:00 rozpocznie się projekcja francuskiej komedii „Zawód kobieciarz”. Następnego dnia (sobota, 17.07.) o 19:30 swoje wokalne i muzyczne umiejętności zaprezentują Nailah Vitha, Adrianna Bąk, Patrycja Kucharzyk, Eryka Wieleba, Łukasz Brodowski, Aleksandra Krysian, Dorota Witkowska i zespół Funk Material.

Lipcowe Coolturalne Wakacje zakończy seans belgijsko-francuskiej komedii „Ibiza” (23.07., piątek, 22:00) oraz koncert „Najpiękniejsze polskie tanga… i nie tylko” w wykonaniu artystów Sceny Art Cafe (24.07., sobota, 19:30).

Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego. Wstęp – jak zawsze – jest bezpłatny. Już niedługo poznamy program Coolturalnych Wakacji na sierpień. Warto śledzić na bieżąco naszą stronę oraz facebookowy profil miasta.