Aktualności: Kultura

Coolturalny weekend w parku

6 lipca 2023

Przed nami kolejne letnie atrakcje. Następna odsłona Coolturalnych Wakacji już w najbliższy piątek (7.07.) i w sobotę (8.07.). Tym razem na scenie Teatru Letniego w Parku Chrobrego wystąpi stargardzianka Julita Kożuszek. Będzie też coś dla kinomanów i zainteresowanych ekologią. Wstęp na wszystkie wydarzenia – jak zawsze – bezpłatny.

W piątek (7.07.) o 22:00 rozpocznie się seans pod chmurką. Tym razem do zobaczenia francuska komedia „A oni dalej grzeszą, dobry Boże!”, czyli historia pewnej rodzinnej imprezy, podczas której wszystko wymknęło się spod kontroli.

Po piątkowym relaksie w Kinie na leżakach sobota (8.07.) zapowiada się intensywnie. Najpierw, o 12:00, w Teatrze Letnim wystartuje festyn ekologiczny z firmą Bridgestone. Będą zabawy i animacje dla najmłodszych, warsztaty rękodzieła oraz mnóstwo ciekawostek i porad, jak dbać o nasze środowisko. Dodatkowo na miejscu wymienimy elektrośmieci na sadzonki roślin.

Z kolei sobotni wieczór zapowiada się muzycznie i refleksyjnie. O 19:00 Julita Kożuszek wraz z Dorotą Wasilewską zaśpiewają, zagrają i wyrecytują wiersze Wisławy Szymborskiej. W drugiej części koncertu Julita Kożuszek zaprezentuje nowy program: „Światła wielkiego miasta – muzyka filmowa”. Oryginalne aranżacje, nowe teksty i doskonale znane motywy z klasyki polskiego i zagranicznego filmu – to wszystko do zobaczenia i posłuchania w Teatrze Letnim.