Aktualności: Sprawy urzędowe

Coraz bliżej Park&Ride

17 października 2022

Wyraźnie do przodu posuwają prace przy budowie ogromnego parkingu i modernizacji ul. Barnima. Już za kilka tygodni kierowcy przejadą tam nową jezdnią, rowerzyści skorzystają z kolejnej ścieżki, a piesi przejdą wygodnym chodnikiem. Miejsce do zaparkowania znajdzie około 300 samochodów osobowych, a cykliści zostawią swoje pojazdy w specjalnych boksach.

Już za kilka dni na ścieżce rowerowej położona zostanie nawierzchnia. Z dnia na dzień kształtów nabiera też chodnik po drugiej stronie ul. Barnima. Wzdłuż całej drogi stoją również nowe latarnie z energooszczędnymi oprawami led. Jednocześnie trwają prace wykończeniowe w budynku socjalno-usługowym i na parkingu. Nowością są zamykane boksy, w których będzie można przechowywać rowery. Oprócz tego na P&R cykliści skorzystają z zadaszonych stojaków, a posiadacze aut elektrycznych naładują tam swoje pojazdy.

Nowa inwestycja znacznie ułatwi poruszanie się po tej części Stargardu. Kierowcy przejadą zmodernizowaną ul. Barnima, a rowerzyści zyskają kolejną ścieżkę, która uzupełni sieć tras w naszym mieście. Piesi będą korzystać z wygodnego chodnika, a ich bezpieczeństwo zwiększy również doświetlone przejście przez ulicę. Bez problemu dojdą też do Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego i dworca PKP. Z kolei na samym parkingu zostawimy nawet 300 samochodów osobowych. Zaparkują tam też autobusy i kampery. Wartość całej inwestycji to ponad 20 000 000 zł.

Zdjęcia: UM w Stargardzie