Aktualności: Sprawy urzędowe

Coraz jaśniej na starówce

22 grudnia 2023

Na Starym Mieście widać już konkretne efekty trwającej inwestycji. Wzdłuż ul. W. Łokietka i ul. Mieszka I działają zupełnie nowe latarnie. Słupy z energooszczędnymi oprawami led dają mocne światło, a przy tym konkretne oszczędności. Prawie gotowy jest także nowy, wygodny chodnik na ul. Mieszka I.

Wymiana oświetlenia obejmuje kilka ulic na Starym Mieście: W. Łokietka, Mieszka I, Pocztową, Płatnerzy i Złotników. Do tej pory były tam stare, mocno wysłużone lampy, a prąd doprowadzała linia napowietrzna. W ramach inwestycji w sumie postawione zostaną 54 zupełnie nowe latarnie – wszystkie z energooszczędnymi oprawami led. Dodatkowo na ul. W. Łokietka i Mieszka I doświetlone będą także przejścia dla pieszych.

W ramach inwestycji wyremontowany zostanie również chodnik wzdłuż całej ul. Mieszka I – od skrzyżowania z ul. Grodzką aż do ul. Sukienniczej. Prace trwają, ale zdecydowana większość jest już gotowa. Nowe latarnie świecą na ul. Mieszka I i ul. W. Łokietka. W pozostałych lokalizacjach stoją już nowe słupy. Inwestycja za ponad 1 200 000 zł powinna zakończyć się w lutym.

Zdjęcia: UM w Stargardzie