Aktualności: Sprawy urzędowe

Coraz jaśniej w mieście

4 listopada 2021

Ponad 550 000 zł wydamy tylko w tym roku na nowe oświetlenie w różnych częściach miasta. Niedawno zakończyły się inwestycje na ul. Sadowej, ul. S. Witkiewicza, ul. J. Śniadeckiego i ul. S. Czarnieckiego. W najbliższym czasie kolejne latarnie staną także wzdłuż ul. Warownej. To przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa stargardzian, ale również większy komfort poruszania się po zmroku.

W naszym mieście nowe latarnie pojawiają się w różnych miejscach. Wzdłuż ul. J. Śniadeckiego oświetliły dojazd do budynków wielorodzinnych i terenów Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii. Ul. Sadowa i ul. S. Witkiewicza to z kolei przede wszystkim domy jednorodzinne. Przy ul. S. Czarnieckiego doświetlone zostały dwa przejścia dla pieszych – dodatkowe lampy są przy pasach w pobliżu cerkwi i przy sanepidzie.

Jeszcze w tym roku kilkadziesiąt kolejnych latarń stanie wzdłuż całej ul. Warownej. Nowe słupy oświetleniowe z energooszczędnymi oprawami led pojawią się na odcinku od ul. B. Chrobrego do ul. Mieszka I. To miejsce chętnie odwiedzane przez wielu stargardzian i turystów korzystających z pobliskich restauracji i spacerujących wzdłuż murów obronnych. Kolejne inwestycje w nowe oświetlenie są planowane także na przyszły rok.

Zdjęcia: Paweł Bieg