Aktualności: Kultura

Cuda na jarmarku

5 grudnia 2023

Raz w roku, przez jeden dzień, parking przy Stargardzkim Centrum Kultury zmienia się nie do poznania. Można tam spotkać świętego Mikołaja, posłuchać najpiękniejszych kolęd, kupić prezenty dla bliskich i skosztować regionalnych przysmaków. W najbliższą sobotę (9.12.) znów będzie okazja do skorzystania z wszystkich atrakcji Jarmarku „Pod Szczęśliwą Gwiazdą”.

Wydarzenie rozpocznie się o 14:00 i potrwa do 20:00. Przez cały czas na parkingu przy SCK będzie się działo. Wśród odwiedzających spotkamy świętego Mikołaja, który na pewno chętnie zapozuje do pamiątkowych zdjęć. Najmłodszych ucieszą bezpłatne przejażdżki na karuzeli, a wszyscy będą też mogli posłuchać występów artystycznych. Nawet gdyby do tego czasu śnieg zniknął z ulic Stargardu, wizyta na jarmarku pozwoli poczuć prawdziwie zimową i świąteczną atmosferę.

Obowiązkowym punktem tej imprezy są oczywiście stoiska. Jak co roku znajdziemy na nich wiele pomysłów na niebanalne prezenty dla najbliższych. Nie zabraknie rękodzieła, ozdób świątecznych i tradycyjnej kuchni w wykonaniu pań z kół gospodyń wiejskich. To dobra okazja, żeby spróbować czegoś pysznego, a przy tym ciekawie spędzić sobotnie popołudnie. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet jeśli nie planujemy konkretnych zakupów, warto wpaść na jarmark, żeby wczuć się w nastrój nadchodzących świąt.