Aktualności: Sprawy urzędowe

Cykliści w mundurach

8 lipca 2024

Spacerując po ulicach i parkach w Stargardzie można spotkać nietypowe, rowerowe patrole. Straż Miejska w ten ekologiczny – i dający dobry przykład sposób – pilnuje porządku i spotyka się bezpośrednio z mieszkańcami. Wszystko po to, żeby w piękne, letnie dni było u nas jak najbezpieczniej.

Funkcjonariusze na rowerach pojawiają się m.in. w miejskich parkach, w okolicach placów zabaw, ale także na osiedlach. Takie spotkanie może być ciekawą lekcją dla dzieci. Strażnicy na pewno chętnie odpowiedzą na pytania i doradzą, jak należy postępować, żeby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo w miejscach publicznych. Z kolei dorośli mogą zgłosić takiemu rowerowemu patrolowi sytuacje wymagające interwencji i również uzyskać przydatne informacje.

Tylko w ubiegłym roku Straż Miejska odnotowała ponad 11 000 zdarzeń. W 2023 funkcjonariusze przeprowadzili prawie 5000 interwencji i niemal 5600 kontroli. Reagowali na zgłoszenia mieszkańców, przyjmowali sygnały od Policji i realizowali własne czynności. Strażnicy czuwają nad całym Stargardem. W każdym z 8 obszarów miasta interwencje przeprowadza dwuosobowy patrol, który pracuje na dwie zmiany. Oprócz tego w niedziele i święta na ulicach działa patrol interwencyjny. Od lat bez zmian pozostaje numer alarmowy, pod którym można zgłaszać najpilniejsze interwencje – 986. Strażnicy przypominają również, że w razie zagrożenia życia należy od razu dzwonić pod numer 112.

Zdjęcia: Straż Miejska